Moje cele

Szanowni Państwo,
Jeżeli chcecie realnej zmiany w naszym regionie powinniście postawić na Prawo i Sprawiedliwość. Apeluję zatem do Was o udział w najbliższych wyborach samorządowych. Lubelskie to miejsce zasługujące na rozwój i lokowanie inwestycji. Jego mieszkańcy to ludzie pracowici, kreatywni i doskonale wykształceni. Rządząca dotychczas koalicja PSL-PO nie potrafiła skorzystać z dziejowej szansy związanej ze środkami z UE oraz wielkim wsparciem ze strony obecnego rządu, a wręcz odwrotnie zaprzepaściła w dużej mierze nasze możliwości rozwojowe. Lubelskie to obecnie najbiedniejsze województwo w kraju, mamy najwyższe bezrobocie wśród młodych ludzi do 30 roku życia i wyludniamy się w zastraszającym tempie. Ten proces należy pilnie zatrzymać! #Lubelskie #CzasNaZmiany!
Żeby tego dokonać należy m.in. zrealizować podczas najbliższych lat

Piątkę Wojciechowskiego dla regionu:

  1. Znacząco przyspieszyć wydatkowanie funduszy unijnych, w szczególności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego
  2. Zmodernizować lub przebudować kluczowe drogi wojewódzkie w tym obwodnice, m.in. Nałęczowa
  3. Uczynić ze spółek samorządowych i Skarbu Państwa podmioty, które we współpracy z uczelniami i przedsiębiorcami realnie wpłyną na rozwój lubelskiej gospodarki.
  4. Przygotować specjalne programy doradztwa, stażowe i praktycznej nauki zawodu dla ludzi młodych
  5. Wesprzeć z pozycji samorządu województwa rządowe plany budowy Centrum Obsługi Rolnictwa oraz utworzenia Narodowego Holdingu Spożywczego celem stabilizacji i wzrostu cen produktów rolnych.